EŽU STĀSTS

 


Kas ir EŽI

“Aktīvā tūrisma centrs EŽI” ir viens no vadošajiem aktīvās atpūtas jomas uzņēmumiem Latvijā un spēcīgākais velosipēdu veikals Vidzemes reģionā. Eži kā organizācija apvieno cilvēkus, kuri prieku un enerģiju gūst, radot spilgtas un pozitīvas emocijas. Eži rod iespēju sajust to dzīves garšu, kas ikdienas steigā un darbos paslīd garām.

Eži ir stabils uzņēmums ar bagātu pieredzi, kas sekmīgi darbojas jau kopš 2000.gada. Tas ir pietiekams laiks, lai saprastu, kādēļ un kādā veidā vēlamies kopā strādāt. Mūs vieno gan neatkārtojamais radošais process kopā strādājot, gan kopīgi piedzīvotās emocijas un pieredze, kā arī vienota vērtību izpratne.

Eži ir uz klientu orientēts uzņēmums. Mūsu pamatvērtības attiecību veidošanā ar klientu ir atvērtība, godīga komunikācija un vienlīdzīga attieksme pret katru klientu un projektu. Mūsu maize ir gandarījums un klientu atsaukmes par katru labi paveiktu darbu.

Ko dara EŽI

1. Specializēts velosipēdu un distanču slēpju veikals EŽI Valmierā un Cēsīs

Kopš uzņēmuma dibināšanas šī ir bijusi Ežu stabila darbības sfēra un šobrīd droši varam teikt, ka Vidzemē esam vadošie darboņi savā jomā. Ežu veikaliem ir virkne savu pārstāvēto zīmolu, ļoti spēcīga velo un slēpju darbnīca, kā arī velo un slēpju noma. Mums ir arī savs e-veikals!

2. EŽU pasākumu organizēšanas nodaļa

Šajā nozarē darbojamies ļoti plaši, sākot no vienkārša pārgājiena, līdz lielu sporta spēļu un sacensību producēšanai un realizēšanai. Esam vieni no pieredzējušākiem komandas attīstības treniņu organizētājiem Latvijā. Mēs organizējam gan īsus komandu motivējošus pasākumus, gan izaugsmes treniņus augstākā līmeņa vadības komandām. Mēs esam neformālās izglītības metodes – Pieredzes izglītības (Experiential learning) vieni no vadošajiem praktizētājiem Latvijā.
Apmeklē Ežu pasākumu nodaļu šeit!

Kā un kad tas viss sākās

Ideja par aktīvās atpūtas uzņēmumu radās satiekoties Rolandam Melbārdim un Mārtiņam Malceniekam. Liela bija arī iepriekšējās pieredzes ietekme strādājot Vidzemes tūrisma asociācija un veidojot pirmos tūrisma projektus – Vidzemes tūrisma kartes veidošana, dalība starptautiskās tūrisma izstādēs, kopdarbs ar Vides filmu studiju veidojot raidījumu ciklu „Izbrauciens”, un daudzi citi. Enerģiju un impulsu deva blakus esošā un entuziastisku studentu pilnā Vidzemes Augstskola. Lēmums bija nobriedis un 2000.gada 15.novembrī tika reģistrēts uzņēmums ar nosaukumu ''Aktīvā tūrisma centrs EŽI”. Jau 2001. gada pavasarī tika realizēts “grandiozs” plāns un tika atvērti 4 velo tirdzniecības un nomas punkti Valmierā, Cēsīs, Siguldā un Limbažos, piedāvajot vēl nebijušu pakalpojumu – iznomā ričuku vienā vietā un nodod citā. Sezonas beigās bilance bija graujoša – bija nozagti 90 % no nomas velosipēdu parka :)

Tā paša gada vasarā Eži sevi pieteica ar nebijušu projektu - “Velo Hanza”, kas bija marķētu velomaršrutu tīkls, velo ceļvedis un zīmodziņu krāšanas akcija maršrutā. Projekts izdevās godam, sezonas beigās zīmogu anketas pa pastu iesūtīja ap 500 dalībnieku. Daudzi no šiem cilvēkiem vēlāk kļuva par uzticamiem Ežu klientiem. Jau gadu vēlāk tika organizētas pirmās lielās sporta spēles kompānijai Microlink. Vēl gadu vēlāk jau organizējām divus sporta svētku projektus katrā vasaras nedēļas nogalē. Par pirmajiem ievērojamiem komandas veidošanas klientiem kļuva kompānija Statoil, ar kuru joprojām ir cieša sadarbība šajā jomā. 2007. gadā Eži kļuva par partneriem vairākos nozīmīgos projektos, organizējot žurnāla Klubs piedzīvojumu sacensības, producējot un rīkojot “Stratēģiskās sacensības uzņēmumiem S2”, kā arī  tehniski organizējot starptautisko “Nordea Rīgas maratonu”. Un tā tas turpinās joprojām. :)

Kāpēc EŽI

Šo jautājumu mums uzdevuši ļoti bieži. Viennozīmīgas atbildes nav. Iespējams saknes meklējamas vēl studiju laikā, organizējot pasākumus un priekšnesumus, kur viena no tēmām bija “zaļo ezīšu klapējamā mašīna”, iespējams, iedvesma gūta no kādreizējās ballīšu grupas “Krūms un Eži”, kurā bungas spēlējis viens no Ežu dibinātājiem. Iespējams, vēl ir kāda versija. Šobrīd mums šķiet, ka Eži paši atnāca un te nu mēs esam. Spuraini, dzīvīgi, ideju pilni!

Meklē EZI!